Traktat o deptaniu preriowych fiołków głównie po to, aby nie trafiły do jankeskich kieliszków

Autor: Bruno Schwarz, Gatunek: Poezja, Dodano: 25 października 2017, 13:42:40

            Czasem żujesz sobie słodkie źdźbła trawy myśląc o ulubionej chili con carne u Madame Grzegrzółko, a minuty wloką się, jak twój koń po bezkresie wielkich równin i nic nie wskazuje na to, że przez następne dwadzieścia mil coś się zmieni w twoim życiu samotnego jeźdźca. Ceną wolności jest bezustanne wypatrywanie czegoś na horyzoncie, za czym warto podążać. W końcu od tego wypatrywania zaczynasz wariować i widzieć rzeczy, których tam nie ma.  

            Tak chyba było i tym razem, chociaż dałbym się oskalpować, że wszystko to, co zobaczyłem - działo się naprawdę. Prawdziwy był dywan z podeptanych fiołków i Apacze pod wodzą Zalęknionego Mustanga.

- Czego tu szukasz łowco nagród? – zapytał Zalękniony Mustang, a jego ludzie przerwali swój przedziwny rytuał, otaczając mnie kołem.

- A czego można szukać na tym pustkowiu? – zapytałem ironicznie, muskając palcami rękojeść mojego colta i po chwili dodałem – Co wam zawiniły te biedne fiołki, że je tak tratujecie, jak stado bizonów wiosenną trawę?

- Nie chcemy, żeby trafiły do jankeskich kieliszków – odpowiedział Zalękniony Mustang.

            Fiołki mają długość małego palca i nie ma lepszego dla nich wazonu, jak właśnie kieliszek do gorzałki, ale żeby nie zaogniać sytuacji powiedziałem krótko.

- W dupie mam wasze fiołki!  

- I tak byśmy ci ich nie pozwolili zerwać! – odpowiedział wódz, dając znak swoim ludziom, żeby kontynuowali deptanie.

            Jeszcze chwilę postałem, bo nie miałem gdzie się spieszyć, a potem klepnąłem w zad mojego Chico i pojechałem dalej. Do dzisiaj nie wiem, czy czerwonoskórzy robili to wszystko z miłości do fiołków, czy może raczej z nienawiści do jankeskich kieliszków. 

Komentarze (5)

  • "Czasem żujesz sobie słodkie źdźbła trawy", a czasem marchewkę, króliczku.

  • A Ty Jezu depczesz fiołki z miłości, czy z nienawiści?

  • Do skrócenia!

  • Ok

  • GRZESIEK NIE KASUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się